w

Jak prawidłowo łączyć koraliki do biżuterii

Bogate wzory i kolorystyka koralików oraz elementów dekoracyjnych sprawiają, że możliwości tworzenia biżuterii są dla nas wręcz nieograniczone. W przypadku naszyjników nie musimy nawet dokładnie kontrolować wagi elementów, co jest konieczne np. W przypadku kolczyków.

Wybierając koraliki musimy podjąć 4 decyzje.

Musisz zdecydować, czy chcesz umieścić na naszyjniku naturalne kamienie szlachetne, czy szkło, drewno, ceramikę, metal czy nawet filc.

Musimy również zastanowić się, jaki powinien być kolor, lub na jakim kolorze ma się opierać. Może to być Twój ulubiony kolor lub możemy wybrać według mody lub stroju, do którego będzie pasowała biżuteria.

Kolejnym kryterium jest kształt. Oprócz najpopularniejszych form – okrągłych, kulistych, łezkowych lub pączków, do wyboru mamy również: kształt serca, kwiat masy perłowej, szklany banan, perłowe koraliki, a nawet metalową żabkę czy truskawkę. W tym przypadku najwłaściwszym pytaniem, jakie musimy sobie zadać, jest to, czy zależy nam na prostym, eleganckim czy ciekawym naszyjniku.

Musimy również rozważyć, czy w naszyjniku powinien znajdować się tylko jeden koralik, jeden dominujący i kilka mniejszych, czy też cały sznur koralików.

Powyższe kroki układamy w dowolnej kolejności.

Po wybraniu koralików lub koralików zastanowimy się, jak zawiesić biżuterię na szyi. Możemy zastosować np. Kolorowe linki, sznury jubilerskie czy bardziej skomplikowane sposoby ich zawieszenia.

Prezentowany naszyjnik ma tylko jeden element ozdobny – wydłużony naturalny różowy koral. Powinien to być strój nieco prosty i elegancki. Materiał, z którego jest wykonana, jest również ważnym kryterium. Ten element jest duży, a kolor tak mocny, że żaden element nie jest dodawany. Koral jest opleciony na maleńkiej czarnej linii klejnotu, która jest dyskretna i pozwala skoncentrować całą energię na koralikach. Lina ma 40 cm długości. Na każdym końcu znajduje się kulka dociskowa, a bezpośrednio za nimi oczko skręconego łącznika (ten łącznik ma gwint, którego część jest „wkręcana” w drugą).

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik