w

Chcesz umieć grać na gitarze? Zobacz, jak to sie robi!

Kiedy chcemy nauczyć się grać na jakimkolwiek instrumencie, istnieją zasadniczo dwie możliwości. Pierwszym jest skorzystanie z usług profesjonalistów w tej dziedzinie: szkół muzycznych, odpowiednich kursów czy kursów prywatnych prowadzonych przez eksperta. Oczywistą zaletą tego rozwiązania jest zapewnienie, że będziemy się uczyć w sposób zdolny. Wadą jest wysoki koszt. Druga metoda to próba samodzielnego opanowania technologii gry, ale możesz zaryzykować nauczenie się tej technologii przez pomyłkę.

Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, potrzebujemy kogoś, kto pomoże nam przynajmniej w pierwszym etapie masteringu akordów, schematów perkusyjnych. Nawet błahe rzeczy – sposób trzymania gitary, kostki, odległość między palcami a szyjką – niewłaściwe wykonanie tego zadania sprawią, że w przyszłości napotkamy trudniejsze kwestie techniczne Nie ma nic gorszego niż wyuczenie się złego nawyku. W górę. Jeśli jednak zaczniemy uczyć się we właściwy sposób, oprócz drobnych poprawek, bez problemu opanujemy grę na gitarze.

Oprócz książek i kursów CD warto poszukać informacji także w internecie. Istnieje wiele witryn, na których miłośnicy gitary i doświadczeni gracze chętnie (bezpłatnie!) Dzielą się swoją wiedzą. Są to całe strony, na których możemy znaleźć informacje o wszystkich pomocnych dla nas aspektach teoretycznych, a także filmy (np. Filmy zamieszczone na YouTube), na których muzycy krok po kroku mogą wyjaśnić, jak zagrać dany utwór. Jednak łatwo jest zgubić się w bogatych zasobach Internetu, a wielu nauczycieli, którzy twierdzą, że sami są nauczycielami, nie ma wystarczająco wysokiego poziomu, aby uczyć innych.

Aby rozpocząć naukę, nie martwiąc się o swoją muzyczną przyszłość, proponuję odwiedzić stronę justinguitar.com i kanał YouTube Marty’ego Schwarza (http://www.youtube.com/user/martyfs74). Postępując zgodnie z ich instrukcjami, odniesiesz sukces. Ponadto, gdy już opanujemy podstawy teoretyczne i praktyczność niezbędną do dalszego rozwoju (czyli samą grę), możemy podzielić kursy dla bardziej zaawansowanych graczy na style muzyczne. Dlatego możemy wybrać kierunek, który nam najbardziej odpowiada: blues, metal, rock i tak dalej.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik