w

Jak dobrze wypaść na fotografii rodzinnej?

W przeszłości najlepszym sposobem podróżowania z rodziną była fotografia – naprawdę? Czasami twoja twarz lub postawa mogą stanowić wyzwanie dla tej ogólnej zasady. Przedstawiając rodzinne zdjęcie portretowe pamiętajcie, że to zdjęcie ostatecznie pojawi się w albumie rodzinnym, lub już teraz jako dobre wspomnienie dla Waszych rodziców.

Najpierw zastanów się, kto najlepiej ustawić się obok zdjęcia. Nie ma potrzeby wybierania członków najbliższej rodziny. Możesz robić zdjęcia z mamą lub siostrą przy wielu innych okazjach. Skorzystaj z okazji i zrób zdjęcia z ciepłego kraju obok swojej amerykańskiej ciotki lub wujka.

Nie przesadzaj, chyba że chcesz zwrócić na siebie uwagę każdego, kto wypaczy Twoje zdjęcie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w takim przypadku nie można cieszyć się złym imieniem podczas zjazdu rodzinnego. Jeśli spytasz kuzyna, kim jest dziewczyna w różowym futrze i posypie cię błotem, możesz być zły. Ubrania nie powinny być zbyt odważne i prowokacyjne.

Nie noś głupiej miny. Aparat uchwyci każdy z nich. Unikaj ziewania, kichania, pogardy lub obrzydliwości. Zwróć uwagę na efekt „zamkniętych oczu”. Uśmiechnij się delikatnie i zrób przyjazny wyraz twarzy.

W fotografii rodzinnej każdy powinien wyznaczyć sobie własne stanowisko, a zajmą się tym profesjonalni fotografowie. Jeśli jednak polegasz tylko na amatorskich zdjęciach podczas rodzinnego spotkania, upewnij się, że wszyscy na zdjęciach są widoczni. Jeśli matka jest zafascynowana mężem siostry, musi to być dla niej złe.

Pozując do zdjęcia, nie można się denerwować. Postawa, która implikuje przysłowie „trwać w” z pewnością nie będzie miała pozytywnego wpływu na twoją fotogeniczność. Spróbuj sie zrelaksować. Pamiętaj, aby oczy nie dryfowały – nie trać kontaktu z soczewką.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik