w

Jak świętowac zakończenie roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego to z jednej strony zwieńczenie pracy i obowiązków szkolnych przez cały rok, z drugiej zaś zielone światło do odpoczynku, relaksu i niezapomnianych wakacyjnych przygód.

Oczywiście nauczyciel (najczęściej polski) wyznaczony jako szkoła do przygotowania do końca roku szkolnego przygotuje scenariusz z wyprzedzeniem. Rozważał jego różne etapy i zastanawiał się, kiedy powinno to pasować. Akademia nie powinna być zbyt długa, więc zamiast korzystać z gotowych książek, lepiej przemyśleć i skompilować własne oryginalne scenariusze, zamiast być zbyt długie, zbyt oryginalne, zabawne i pełne śmiechu.

Na początku spiker powinien zaśpiewać hymn szkolny (jeśli można go zaśpiewać przy wsparciu chóru szkolnego pod patronatem szkoły) i etykietą wprowadzenie sztandaru, spiker powinien zgłosić się do dyrekcji, wydziału i personelu szkoły Pozdrowienia od studentów, absolwentów i rodziców. Kierownictwo powinno następnie złożyć oświadczenie na zakończenie roku szkolnego.

Kierownik kolegium powinien zainicjować przyznanie i rozróżnienie między klasami i indywidualnymi studentami. Oczywiście może to dotyczyć tylko uczniów z najwyższą średnią w czytaniu lub najwyższą frekwencją, ale można to również wprowadzić w bardziej kreatywny sposób.

Muzyka w tle, którą można odpowiednio dobrać do nagradzania uczniów, jest zróżnicowana, a o każdym można powiedzieć z przymrużeniem oka. Aby naprawdę osiągnąć oczekiwany efekt ustnych żartów, warto poprosić uczniów o wcześniejsze przekazanie nam informacji o nagrodzonych studentach. Sam prezent może być również bardziej pomysłowy. Owszem, kubek ze szkolnym logo będzie piękną pamiątką po wielu latach, ale w każdej chwili można do niego dodać np. Kolorowy zegarek, odpowiedni dla tych, którzy nie zasnęli na zajęciach.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik