w

Nowy członek rodziny – jak go dobrze przywitać?

Kiedy dołączysz do nowej rodziny, na pewno będziesz pełen strachu i zmartwień. To normalne, zależy Ci na dobrych relacjach z teściami, ale nie wiesz, jak będą wyglądać. Chcesz, żeby rodzice twojego męża cię lubili i szanowali. Po pierwsze, mogą rozdzielić ci skrzydła lub odwrotnie, zaakceptować ich jak prawdziwą królową.

Spotkanie kobiet to nie tylko okazja do spotkania się z wyborem syna. Pozwala także na zmniejszenie dystansu i przełamanie pierwszego lodu. Dla matek jest to fakt, że starają się, aby nie były już jedynymi kobietami w życiu ich syna. To bardzo ważny moment, który wpływa na dalszy związek małżeństw z teściami.

Takie spotkania powinny odbywać się w domu naszego partnera. Oczywiście jego rodzice powinni być jego organizatorami. Niektórzy decydują się na przyjęcie w restauracji, ale jest to formalny ton, co nie jest prawdą. Najważniejsze jest, aby było przyjazne, kameralne i przytulne.

Na taką okazję wolałabym zrezygnować z jedzenia. Podaruj żonie swoje ulubione typowe dania. Nie musisz szukać egzotycznych przepisów z całego świata. Gotowanie potraw to Twoja specjalność. Może to być starannie przygotowany kurczak lub pyszny i apetyczny kotlet schabowy. Ponadto zapewniane jest również mięso, sałatki i domowe ciasta, które trzeba zrobić, szczególnie dla jej córki.

Elegancki stół zapewnia lunch w swobodnej atmosferze. Nie musisz martwić się o ułożenie świec czy dekoracji, które zawiązują Twoje serwetki. Najważniejsze, aby dekoracja była schludna i miała ciepły i przytulny klimat.

Alkohol nie jest zabroniony na takich spotkaniach, ale nadmierne picie z pewnością nie jest mile widziane. Jeśli postawisz na stole butelkę wódki, wrażenie kobiet nie będzie zbyt dobre, ale zdecydowanie zaleca się wypicie kieliszka wina do obiadu.

Nigdy nie włączaj telewizora podczas imprezy. Jest to bardzo niegrzeczne i nierozważne dla gości.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik