w

Organizujemy piknik urodzinowy dla maluszka!

Jeśli pogoda na to pozwala, a Twoje dziecko urodziło się latem, nie ma potrzeby wynajmowania miejsca na organizację jego urodzin. Piknik na świeżym powietrzu to dobry wybór!

W porównaniu do przyjęcia urodzinowego w restauracji typu fast food, piknik na zielonej trawie i dużo zdrowych przekąsek oraz świeżych owoców to niewątpliwie lepsze rozwiązanie. Ponadto zajęcia na świeżym powietrzu mogą naturalnie rozwinąć się na większą skalę. Wszystko, co musisz zrobić, to przykryć więcej koców

Najlepszym miejscem na urodzinowy piknik dla dzieci jest ogród, a nawet letnie pastwisko. Jeśli nie ma takiej możliwości, sprawdź, czy w pobliżu znajdują się parki, otwarte przestrzenie lub lasy. Zanim zabierzesz swoje dzieci i ich rodziców dookoła koszyka, upewnij się, że wybrane miejsce jest bezpieczne i czy możesz zorganizować tam piknik. W niektórych parkach organizowanie pikników jest zabronione. Sprawdź, czy dzieci mogą się swobodnie bawić i biegać bez uderzenia samochodem lub wpadnięcia do zbiornika wody.

Gdy już wiesz, gdzie zorganizować piknik urodzinowy Twojego dziecka, poproś gości, aby podali im dokładną lokalizację (z mapą lub instrukcjami). Nie zapomnij ustawić ram czasowych wydarzenia.

Nie przygotowuj zastawy stołowej, która może ulec uszkodzeniu podczas imprez plenerowych. Zadbaj o owoce, sałatki, słodycze, ciasteczka. Aby uzyskać więcej nadzień, zjedz kanapki lub grillowane kiełbaski.

Jeśli to możliwe, udekoruj przestrzeń, aby uczynić ją bardziej komfortową. Wieszaj kolorowe balony między drzewami i na nich, a tu i ówdzie wieszaj papierowe wiatraki (możesz je też przykleić do ziemi). Nie musisz kupować wielu gadżetów. W rzeczywistości jest to tylko sytuacja, w której przestrzeń jest oswojona, a otoczenie dostosowane. Tworząc gry i plany gier, pytaj dzieci i ich przyjaciół, w co lubią się bawić. Nie chodzi o to, że musisz być kreatywny i ożywiony, ale Twoje dziecko i jego goście powinni się dobrze bawić w jego urodziny. Podczas urodzin na świeżym powietrzu z przyjemnością będziesz bawić się markerami, chować i szukać lub odgrywać piłkę.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik