w

Przyjęcie dla osoby chorej – organizować czy nie?

Ból wyrostka robaczkowego nagle wybuchł i rozprzestrzenił się na łopatki. Musisz położyć swoje na łóżku szpitalnym. Niestety, niektórzy z nas cierpią na poważniejsze choroby i przez to dłużej pozostają w szpitalu. Boże Narodzenie czy Walentynki w szpitalu nie są idealne, ale nic nie jest stracone.

Przed wejściem na oddział z bukietem kwiatów, słodkim ciastem i grupą znajomych prosimy o uzgodnienie z podopiecznym. Lub powiadom pielęgniarkę dyżurną, że więcej osób odwiedzi pacjenta.

Następnie dowiedz się, czy w szpitalu jest pomieszczenie, w którym pacjenci mogą oglądać telewizję i przyjmować gości. Jeśli tak, zorganizuj przyjęcie we wspólnym pokoju. Jeśli to możliwe, nie daj się zaskoczyć na oddziale szpitalnym, ponieważ radosna atmosfera może przeszkadzać innym pacjentom leżącym obok Twojej żony lub znajomych. Jeśli w szpitalu nie ma wyznaczonego miejsca socjalnego, porozmawiaj z pacjentem, który leży w tym samym pokoju z ukochaną osobą. Zapytaj ich, czy mają coś przeciwko zorganizowaniu małego przyjęcia urodzinowego dla swojego chorego chłopaka.

Nie używaj Legionu jako szpilki. Porzuć ciężkie jedzenie. Przygotuj małe przekąski i pyszne lekkie sałatki. Trochę warzyw, owoców, trochę ciast. Dowiedz się z wyprzedzeniem, czy osoba, którą odwiedzasz, nie jest na diecie. Nie zmuszaj jej do jedzenia. Pozwól mu zjeść jak najwięcej jedzenia. Czas umyć naczynia. Wlej zupę do termosu, aby nie wchłonąć personelu medycznego i poproś o podgrzanie zupy. Twoja wizyta powinna była zaskoczyć pacjenta, ale w żadnym wypadku nie powinna kolidować z porządkiem i regulaminem szpitala.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik