w

Przyjęcie zaręczynowe? Ubierz się właściwie!

Podobnie jak wiele innych okazji, przyjęcia zaręczynowe wymagają określonego ubioru. Przed wyborem ubrań warto rozważyć kilka za i przeciw. Najważniejsza zasada, której należy przestrzegać, to nie absurd.

Jak zawsze w tym przypadku ubranie musi być odpowiednie do pogody. Nie noś sukienki o niskim kroju, gdy wieje zimny wiatr. Jeśli impreza odbywa się na świeżym powietrzu, a w nocy robi się zimno, możesz rozważyć założenie płaszcza-swetra, kurtki lub szalika. Jeśli przyjęcie zaręczynowe odbywa się w restauracji, załóż cebulę, abyś mógł odsłonić cienki top pod warstwą swetra (zimą).

Jeśli jesteś zaproszony do słynnej restauracji z renomą w mieście, najlepiej postaw na eleganckie i klasyczne ubrania. Nie musisz już tego robić w przypadku przyjęć w pizzeriach lub kawiarniach.

Jeśli impreza odbywa się wieczorem, unikaj używania lekkich tkanin, które zdecydowanie nadają się na popołudniowy lunch.

Jeśli nadal nie wiesz, w co się ubrać, zapytaj prowadzącego o charakter i format spotkania. Jeśli przyjęcie zaręczynowe stanie się grillem w Twoim przydomowym ogrodzie, szpilki i eleganckie spodnie wystawią Cię na niezadowolenie innych gości. Uważaj, aby nie „zgiąć się” w inny sposób. Luźne, nieformalne imprezy nie pozwalają na noszenie wystrzępionych dżinsowych szortów i wyeksponowanych T-shirtów.

Możesz zadawać innym zaproszonym te same pytania, zwłaszcza jeśli ich znasz. Dlatego nie tylko możesz zrozumieć charakter i styl imprezy, ale także zrozumieć, który kolor najlepiej nie pojawiać się na imprezie, ponieważ Twoi znajomi „zarezerwowali” te kolory.

Zrezygnuj z ubrania, które sprawi, że będziesz sztywny, jakbyś „połykał kij”. Nie torturuj się tylko po to, aby Twoje ubrania wyglądały dobrze. Postaw na wygodę. Na pewno zatańczę na imprezie. Nosząc takie ubrania można do woli szaleć, a ruchy nie są ograniczone.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik