w

Szablony fotografii studyjnej – jak je wykorzystywać?

Szablon ma na celu zmianę nietypowego tła i struktury oświetlenia. Nie raz można zobaczyć zdjęcie pięknej modelki, oświetlonej porannym słońcem przez zasłonięte okiennicami okno. Możesz użyć szablonów, aby osiągnąć ten sam efekt w Studio.

Myślę, że jeśli opanowaliśmy technologię wykorzystania jednej, dwóch, trzech i wielu lamp błyskowych do oświetlania modelu, znudzi nam się robienie zdjęć na jednolitym białym tle i szukanie niekonwencjonalnych rozwiązań.

Wtedy szablon może nam pomóc. Możemy je zrobić sami lub odwiedzić takie miejsca jak pchle targi, gdzie możemy je kupić za jedyne kilka groszy.

Kiedy przynosimy je do studia, po prostu umieszczamy je między modelem a źródłem światła i obserwujemy, co dzieje się w kadrze. Chcąc umieścić w kadrze rolety, ścianki działowe, zasłony z ciekawymi wzorami lub inne rekwizyty, najlepiej jest otworzyć większy otwór przysłony, aby uzyskać mniejszą głębię ostrości, która rozmyje tło.

Takie zdjęcia wyglądają dobrze, jeśli na pierwszy rzut oka trudno się domyślić, czy zostały zrobione w pracowni, przestronnym pokoju czy gdzie indziej.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik